Innowacje

Robotyka

11.01.2023 11:31
      W dobie rozwoju nowych technologii, umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie, w naszej szkole odbywają się zajęcia robotyki.  Podstawowym celem prowadzonej innowacji jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania poprzez doświadczanie oraz zabawę. Innowacja obejmuje naukę programowania za pomocą następujących narzędzi:
      - Mata edukacyjna „Kodowanie na dywanie”- czyli programowanie bez komputera, za to
      z użyciem różnych przyborów: obrazków, cyfr, liczmanów i kolorowych kubeczków;
      - Scottie Go!- innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów;

- Genibot - uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania, kodowania offline i online;
      - Cyber Talk Robot - robot edukacyjny do nauki programowania, kodowania z 7 trybami zabawy;
      - SkriBot - zestaw pozwalający na samodzielne stworzenie robota krok po kroku oraz naukę podstaw mechaniki, elektroniki i programowania na różnych poziomach zaawansowania;
      - tablety edukacyjne;
      - interaktywny monitor dotykowy z podstawą mobilną - sprzęt umożliwiający kodowanie, programowanie online.
      Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”, uczeń może rozwijać się twórczo, rozwijać swoją kreatywność i umiejętności techniczne.

Praktyczna matematyka

11.01.2023 11:20
      Program „Praktyczna Matematyka” ma na celu rozbudzenie kreatywności uczniów, ich logicznego myślenia, wyobraźni oraz uświadomienie, że matematyka jest użyteczna i nierzadko pomaga w rozwiązywaniu problemów życia codziennego. Innowacja ma pokazać uczniom, że informacje zawarte na paragonach, rachunkach, etykietach różnych produktów, kalendarzu, mapach pomagają w rozwiązywaniu zadań matematycznych, z którymi stykamy się każdego dnia.
      Innowacyjność lekcji matematyki polega na przeprowadzeniu po każdym dziale jednej godziny powtórkowej z pokazaniem praktyczności matematyki. Dodatkowo w trakcie roku szkolnego uczniowie mają do zrealizowania dwa indywidualne projekty z zastosowaniem matematyki w praktyce. W czasie zajęć są wykorzystywane urządzenia multimedialne oraz stosowne metody aktywizujące.

11.01.2023 11:06
      W dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna, dlatego też w naszej szkole, oprócz obowiązkowych godzin, prowadzone są dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych uczniów. Znajomość tego języka daje możliwość podróżowania, komunikowania się z ludźmi z całego świata, jak również umożliwia poznanie kultury innych krajów.
      Głównym celem zajęć jest wzmacnianie motywacji do nauki języka angielskiego, promowanie języka wśród najmłodszych oraz zadbanie o to, aby nauka była przyjemna, atrakcyjna i efektowna.
      Podczas zajęć staramy się jak najwięcej mówić w języku angielskim, rozwijamy umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem. Stawiamy na wzrost pewności siebie i satysfakcji z pogłębiania znajomości języka.
      Podczas zajęć staramy się uatrakcyjnić je tak, aby dzieci przyswajały wiedzę podczas gier i zabaw, nie ma mowy o siedzenie z książką w ławkach :)
      Najważniejsze jest to, aby dzieci czerpały radość z nauki języka angielskiego.