12.01.2023 14:13
      ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI POLONISTYCZNYCH

Projekty czytelnicze realizowane na zajęciach obowiązkowych:
      „W świecie Narnii” – klasa V a
      „Podróżujemy z Tomkiem Wilmowskim” – klasa VI a
      „Życie rodzinne i szkolne w twórczości M. Musierowicz” – klasa VI b

XIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Nasze lektury” – odbyły się dwa z czterech etapów konkursu, w którym uczniowie klasy V a, VI a, VI b wykazują się znajomością lektur uzupełniających.

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny „Przepiszmy to”- uczniowie klas IV – VIII prezentują umiejętność estetycznego pisania i rozwijają wrażliwość na piękno języka ojczystego; przepisują oraz ozdabiają wyznaczony fragment utworu pt. „Mały Książę”.

Lekcje języka polskiego dla uczniów z Ukrainy – multimedialna wersja podręcznika do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A0-A1 stosowana w celu kształcenia kompetencji językowych.

Podczas obowiązkowych i dodatkowych zajęć języka polskiego uczniowie korzystają z różnych pomocy edukacyjnych np. plansze dydaktyczne, gry na motywach lektur szkolnych oraz multimedia na tablicy interaktywnej.

12.01.2023 13:21

Na zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka angielskiego wykonujemy dużo ćwiczeń interaktywnych. Używamy ciekawych programów takich jak: quizizz, kahoot, wordwall, quizlet. Stawiamy na samodzielność naszych uczniów. Pozwalamy uczniom decydować o formie  zajęć. Zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników. Często wykorzystujemy metodę projektu. Pracujemy na żywym języku korzystając z autentycznych materiałów na platformach takich jak BBC czy British Council. Naszym celem jest wszechstronny rozwój ucznia, odpowiadający jego potrzebom i oczekiwaniom.

11.01.2023 13:51
      Historia to nauka niezwykle ciekawa,
      jak kiedyś mawiał Cyceron:
      nauczycielka życia z niej wspaniała.
      Poznawanie dziejów to proces niełatwy,
      lecz kto wytrwale zgłębia z przeszłości fakty,
      ten odkrywa wiedzy skarbnicę.
      Daty, postacie, bitwy oraz wojny,
      kiedy i gdzie powstał związek zbrojny
      - to wszystko ważne jest, lecz nie najważniejsze!
      Czerpać z przeszłości naukę… O!  to najtrudniejsze!
      W oświęcimskiej ,,5” historyków liczne grono,
      spotykają się co wtorek na zajęciach pro bono.
      Debat i rozmów tam bez miara,
      mile widziane są każdego zdania.
      Co jakiś czas goście na kółko przybywają,
      by z młodymi podzielić się tym, co w swej pracy odkrywają.
      Prócz nauki, także zabaw jest bez liku,
      gry, planszówki i herbata na stoliku.
      Wycieczki na zamek, zwiedzanie muzeum,
      spacery do miejsc ważnych i wirtualne Koloseum.
      Z okazji świąt listy i życzenia powstają,
      a młode pokolenia o ważnych datach pamiętają.
      Konkursy i olimpiady przerażenia nie wywołują
      bo młodzi pasjonaci starannie się do nich przygotowują.
      Każdy, kto chce może dołączyć do grona zacnego,
      potrzebna jest tylko chęć poznania nowego.

Ważna jest pamięć, młody historyku!

Szachy

11.01.2023 13:03
      Wszystkich miłośników „królewskiej gry” zapraszamy na zajęcia koła szachowego. Wspólnie rozwiązujemy zadania z pomocą tablicy interaktywnej, rozgrywamy partie i przygotowujemy się do turniejów szachowych. Uczniowie mają możliwość korzystania z profesjonalnych szachownic i zegarów szachowych. Zajęcia prowadzone są pod okiem instruktora szachowego. Gra w szachy to nie tylko świetna zabawa. Rozwija ona zdolności matematyczne, doskonali zmysł planowania, uczy cierpliwości i radzenia sobie z porażkami. Naszym mottem są słowa Paula Morphy’ego, jednego z najwybitniejszych szachistów w historii: „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.”

11.01.2023 12:35
      Śpiewasz? Grasz na jakimś instrumencie? Tańczysz? Tworzysz własne teksty lub muzykę? Przyjdź na zajęcia koła muzycznego! W naszej szkole każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie. Członkowie koła pod okiem nauczycieli muzyki przygotowują oprawę uroczystości szkolnych, organizują mini-koncerty dla najmłodszych uczniów, ćwiczą przed występami na różnego rodzaju konkursach, a przede wszystkim dobrze się bawią dzięki radości wspólnego muzykowania. Na zajęciach pracujemy nad emisją głosu, ruchem scenicznym, rytmiką i doskonaleniem umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych, fletach prostych, keyboardzie i gitarze. Podczas prób i występów uczniowie korzystają z bogatego instrumentarium szkolnego i nowoczesnego sprzętu nagłośnieniowego (kolumny, mikrofony bezprzewodowe, mikroporty).
      „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
      Tam dobre serca mają.
      Źli ludzie – wierzaj mi –